Для чого необхідний Регулятор положення трансдьюсера від компанії STRONGER

Доброго дня любі друзі!

Після презентації нашого нового пристрою Регулятора положення трансдьюсера

STRONGER_01

На адресу нашої компанії стало надходити багато питань. Ну звичайно основний з них, для чого власне потрібно пристрій. Було так само багато відгуків від скептиків, які говорили про те, що сучасне обладнання впорається сама і нічого зайвого йому не потрібно. Багато заявляли, що досить один раз виставити датчик, як продовження днища човна. рис 1

Рис.1

Інші говорили про те, що потрібно виставляти датчик на швидкості 10 км на годину інші говорили про 5 км на годину. І нібито датчик буде все показувати ідеально. Звичайно ми поважаємо будь-яку думку і власне все, що ми робимо, ми робимо для вас. Тому в цьому огляді ми хотіли б трохи прояснити в чому ж все-таки користь, на нашу думку, від використання Регулятора положення трансдьюсера від компанії STRONGER. Ну а ви шановні наші клієнти та партнери постараєтеся нас почути і розібратися разом з нами в тому на скільки все-таки корисний данний пристрій. Ми постараємося пояснити в чому ж необхідність на прикладі картинок. Так буде простіше для розуміння ситуації.

І так, поїхали….

Кожен з нас купуючи ехолот прагне до того, щоб бачити картинку дна і риб, якомога чіткіше. Виробники ехолокаційного обладнання так само не стоять на місці. Ціна обладнання зростає пропорційно технологіям і кількості променів в приладі … Але давайте все-таки повернемося до фізики процесу і зрозуміємо, що ж нам необхідно крім гарного ехолота для відображення ідеальної картинки на ехолоті. І так основа, як працює ехолот. Він посилає звукову хвилю з певною періодичністю. Хвиля, відбившись від предмета повертається назад до трансдьюсера. Тобто предмети, які здатні відобразити хвилю і направити її назад по суті і дають можливість ехолоту визначити наявність риби, структуру дна водойми, визначити глибину водойми, відстань до предметів і так далі.

І так давайте розглянемо, як приклад що ж буде відбуватися в ходу човна, в разі, коли датчик встановлений, як на рис 1.

Рис.2

Як ми бачимо, в цьому випадку мало того, що датчик буде істотно гальмувати човен в ходу, до того ж інформація яку він передаватиме буде не коректна.

Рис.1.3

Луч з трандьюсера в цьому випадку буде спрямований вперед, отже, на екрані ехолота ми побачимо ось такий символ риби. Давайте розберемося на скільки коректно буде в цьому випадку відображатися глибина водойми? Звичайно це будуть не вірні дані і чим глибше буде водойма, тим більше промінь буде відхилятися в сторону, отже, похибка буде зростати. І так скептики скажуть, ну ладно риби, ми фахівці на риб взагалі не дивимося. Нам потрібен рельєф дна і для цього у нас в ехолоті крім основних променів, є два променя з боків, які сканують дно і в цьому випадку даний процес ніяк не впливає на ці дані. Але і тут не все так просто, бокові промені, які відправлені в даному випадку так само не зможуть ідеально відбитися від дна, так як кут відображення буде так само спрямований вперед човна і по суті ми будемо бачити не зовсім чіткий сигнал.

Рис.1.31

Багато хто скаже, ну промінь адже відображається не вузько направлено, а широкою смугою. І будуть абсолютно праві. Так, це дійсно так, але ми ж ставимо собі за мету зібрати найбільш точну інформацію, отже, інформація, отримана з центру конуса сигналу буде найбільш точна і відповідно зсув до країв конуса так само буде нам надавати інформацію, але вже з спотвореннями. Далі, давайте розглянемо варіант, коли трансдьюсер виставлений на певній швидкості будь то 10 км на годину, або 5 км на годину. Дійсно можна буде добитися можливо гарної картинки в ходу човна і підібрати вручну шляхом довгих обчислень необхідний кут нахилу трансдьюсера, але що в цьому випадку у нас буде якщо ми скинемо швидкість човна?

Рис.1.2

На екрані ехолота ми побачимо ось такі символи риб. Це означає, що датчик піднятий вгору. Звичайно дана картинка не може передати ідеально ситуацію. Але я думаю, що її суть зрозуміла практично будь-якому рибалці. Тоді що в цьому випадку відбудеться з хвилею сигналу?

Рис.1.21

Як ми бачимо, сигнал також продовжить своє відображення по заданій траєкторії. Звичайно аналогічно варіанту вище ми так само отримаємо не чітку картинку, так як сигнал аналогічно буде отриманий не в центрі відбитого конуса, а збоку, як і у варіанті вище … Так що ж нам необхідно для того, щоб сигнал був максимально чітким і якісним? Все просто. Нам необхідно щоб трансдьюсер стояв чітко паралельно водній гладі. Для цього власне і був винайдений нами Регулятор положення трансдьюсера. Давайте розберемося що в цьому випадку ми зможемо отримати …

Рис.3

Насамперед на швидкості ми отримаємо ідеально виставлений, паралельно поверхні води датчик. У цьому випадку він не буде гальмувати човен, так як човен не буде на нього спиратися, як на рис. 1.

Далі, ми отримуємо наступне …

Рис.1.1

Це чіткі символи риб. За яким ми зможемо навіть визначити по суті, що це за риба. Форма дуг буде нам це підказувати, і досвідчені рибалки практично за один день риболовлі вже будуть визначати по символам хижу рибу і мирну. Далі ми отримаємо чіткий сигнал, який буде відправлений трансд’юсером і прийнятий відбитий сигнал.

Рис.1.12

Далі, дуже важливий момент – це підняття трансдьюсера з води, коли це необхідно. Кожен з вас стикався з тим, що при русі човна, на поверхні води можуть зустрітися скупчення водоростей, всілякі колоди, палиці та інше сміття, а навесні крім усього і шматки льоду. Все це може в підсумку завдати шкоди нашому трансдьюсера. Також важливо при постановці човна на лафет піднімати датчик вгору. Або при підході до берега.

Рис.4

У даній статті ми спробували доступними прикладами і картинками пояснити вам для чого власне і необхідний, на нашу думку, Регулятор положення трансдьюсера. Зараз доступна до продажу панель регулятора яка дозволяє в ручному режимі підлаштувати необхідні кут нахилу трансдьюсера, а також після настройки, занести цю інформацію в незалежну пам’ять.

STRONGER_07

Як ми вже писали раніше, найближчим часом вийде ще одна версія панелі і блоку управління регулятором, за допомогою якого весь процес регулювання коректного положення буде виконуватися повністю в автоматичному режимі.

mde

Ми сподіваємося, що даний пристрій зможе максимально розширити можливості вашого ехолота і зробити перебування на воді ще більш комфортним, а рибалки ще більш результативними!