Навантаження канатної якірної лебідки для катерів до 7,5 метрів завдовжки

Доброго дня любі друзі!

У сьогоднішній статті ми б хотіли порушити питання яке цікавить багатьох, це навантаження яку відчуває якірна лебідка під час стоянки, а так само під час своєї роботи. Існує глибока помилка про те, що вага човна це і є відправна точка. Часто побутує думка мовляв у мене споряджений катер вести майже 900 кг. Значить мені потрібна якірна лебідка 500 Ватт або більше. Це велика помилка!

Все навантаження вираховуються довгими формулами і розрахунками в яких враховуються багато показників такі як: водотоннажність судна, його довжина, його ширина, його висота, швидкість вітру, швидкість течії, пориви вітру, його вага і багато інших.

З причини того, що наша компанія є виробником якірних лебідок, то без цих розрахунків випустити надійну лебідку просто неможливо.
Всі ці розрахункові показники свого часу нами були проведені і занесені в таблицю якої ми і користуємося для розрахунку потужності наших лебідок і по сей день.

У таблиці наведено основні показники навантажень при габаритних розмірах катерів до 7,5 метрів довжиною при різних погодних умовах. Таким чином підставивши дані свого катера ви зможете оцінити яке навантаження відчуває Ваша якірна лебідка під час стоянки, а так само під час своєї роботи.

Баллы  Словесное обозначение силы ветра Скорость ветра, м/с Необходимая держащая сила в кг
Размеры судна: длина 3м, ширина 1,5м Размеры судна: длина 4,6м, ширина 1,8м Размеры судна: длина 5,5м, ширина 2,3м Размеры судна: длина 6,1м, ширина 2,4м Размеры судна: длина 7,6м, ширина 2,7м
0  Штиль  0-0,2 18 28 35 41 56
1  Тихий  0,3-1,5 24 37 46 54 73
2  Легкий  1,6-3,3 32 50 60 71 97
3  Слабый  3,4-5,4 42 64 79 93 127
4  Умеренный  5,5-7,9 55 85 104 123 168
5  Свежий  8,0-10,7 73 113 138 163 222

Чи можемо помітити, що людина яка вже має досвід риболовлі з човна вже має уявлення про швидкість вітру і комфортною риболовлі при ньому. З нашого досвіду рибалок на водоймищах і повноводних річках, найкомфортніші риболовлі відбуваються при швидкості вітру до 3 метрів в секунду. Звичайно бувають риболовлі і при 5 метрів в секунду коли вже дуже хочеться відпочити від робочої суєти, але все що понад цих показників, вже комфортом не назвеш і задоволення такі риболовлі доставлять мало ….

З цього треба враховувати що рекомендована навантаження якірних лебідок STRONGER максимум 90 кг. За цим якщо вітер з хвилею посилюється, то в цьому випадку потрібно якірний канат намотати на качку, що б зняти зайве навантаження з якірної лебідки і тим самим не привести її до поломки.

Тепер давайте розберемося з потужністю якірних лебідок STRONGER. Є певні закони механіки, якими не можна нехтувати. У будь-якому механічному виробі повинен бути мінімум подвійний запас по потужності. Це пов’язано з тим, що навантаження які виникають не завжди, мають такі самі амплітуду. Але є й інша сторона медалі, для того, що б пристрій працював, як можна довше і надійніше, воно повинно працювати максимум в половину своєї максимальної потужності. Ну і зрозуміло цієї потужності повинно вистачати для виконання необхідних завдань які стоять перед цим пристроєм.

У нашому випадку зав’ялених потужність наших якірних лебідок від 180 до 150 кг в залежності від моделі лебідки. Якщо ж навантаження які виникнуть, будуть більш заявленої потужності, лебідка припинить на час свою роботу, так як спрацює спеціальне теплове реле. Якщо раптом сталася така позаштатна ситуація це сигналізує в першу чергу про те, що Ваш якір потрапив в зачіп. І тепер для його звільнення Вам потрібно намотати якірний канат на качку і вже висмикувати якір безпосередньо без використання лебідки. Таким чином ви продовжите термін користування своєю лебідкою.

Ми сподіваємося, що дана стаття допоможемо Вам у виборі якірної лебідки і дасть можливість істотно заощадити свої кошти.