Поради з користування якірної лебідкою

Добрий день!

У сьогоднішній статті ми б хотіли торкнутися питання, пов’язані з правильною експлуатацією якірних лебідок. Ця стаття буде корисна не тільки клієнтам компанії STRONGER, але і всім тим, хто користується лебідками інших брендів. Існує ряд фізичних процесів в роботі лебідок, які застосовуються практично у всіх лебідках для маломірних суден, представлених на нашому ринку. І так по порядку:

У кожної електричної моделі лебідок STRONGER передбачені спеціальні теплові реле які запобігають поломку лебідок у разі зацепа якоря. Тепер давайте розберемося в фізиці процесу, яким чином відбувається спрацьовування теплового реле.

При зачепі якоря двигун продовжує намотування якірного каната, який у свою чергу має властивість розтягуватися. Двигун починає відчувати додаткові навантаження відповідно, починають нагріватися дроти, по яких подається струм до лебідки. Встановлене послідовно в електричний ланцюг теплове реле спрацьовує на підвищення температури і в підсумку блокує подачу струму до двигуна.

Таким чином, відбувається аварійне відключення струму в разі зацепа якоря. Якщо все таки з вами така ситуація сталася, ніколи не намагайтеся якір висмикнути лебідкою це може привести до деформування вала лебідки та його поломки. У разі зацепа стравити з лебідки необхідну кількість якірного каната і намотайте його на качку і тільки після цього продовжуйте спроби звільнити якір з зацепа за допомогою двигуна.

Давайте розглянемо ще одну ситуацію. При підйомі якір досягне свого стандартного горизонтального положення і лягає на роульс, не варто перетримувати кнопку підйом якоря, так як двигун працюватиме до відключення теплового реле. Але кожне таке екстремальне підняття дуже сильно впливає на знос механічних частин лебідки.

Давайте розберемося і в цій ситуації, чому це відбувається? Про це не пишуть інші виробники, але така проблема існує практично у всіх. Ось і приклад з життя.

Багато моїх друзів скаржилися, що на лебідках Minn Kota особливо в 40 моделі часто зриває шпонку валу котушки. Мовляв, це шлюб і всьому виною китайське виробництво.

Так от я з повною відповідальністю можу заявити, що всьому виною не виробництво, а ті люди, які керують лебідками.

Але чому так відбувається, запитаєте ви? Все дуже просто. Коли якір зайняв свою стандартну позицію на роульсов після підйому варто відразу відпустити кнопку підняття якоря! Якщо ви не стежите за цим процесом, то виникає дуже велика і миттєва навантаження на всі елементи лебідки, так як якірний канат в цьому випадку за рахунок короткої довжини не здатний розтягуватися і гасити виникаючі навантаження. Відключення теплового реле звичайно станеться, але шкода від такої нерозумної експлуатації може бути досить відчутним, в свою чергу це може істотно скоротити час експлуатації лебідки.